Yeni Konu Gönder  Yeni Yorum Gönder 
Testi Kırılmadan Önce!
28.10.2020, 20:46
Yorum: #1
Testi Kırılmadan Önce!
Testi Kırılmadan Önce!

Beşiktaş Basketbolu, tüm Beşiktaşlıları heyecanlandıran bir proje ile karşımıza çıkmıştı. Bandırma organizasyonun büyük bölümünü satın alarak, Beşiktaş Basketboluna entegre edilmesi, devamlı sorunlarla boğuşan organizasyon için çok vizyoner bir hamleydi. Özellikle A ve Genç Milli takım seviyesindeki birçok ismin kadroya katılması ile birlikte, gelecek adına önemli adımlar atılmış olacaktı.

Organizasyonun temel taşlarının genç oyuncular olduğu hepimiz tarafından aşikar fakat bu gençlerin gelişimi ve rekabetçi bir şekilde saha içinde yer almaları için, tecrübeli ve kaliteli oyuncuların kadroya katılması kaçınılmaz bir gerçekti. Sezon öncesi bu oyuncuların yanına yeni mezun Amerikalıların katılması bizce hatalar içermekteydi. Bir nevi korkulan oldu ve yeni gelen oyuncularından 2 tanesi ile kısa sürede yollar ayrıldı ki benzer bir süreci Markell Johnson içinde yaşamamız olası.

İlk beş haftalık serüvende takımın en büyük eksiği saha içi bir lidere sahip olamaması. Bu bağlamda ilk olarak James Blackmon hamlesi geldi ama bu yeterli olmayacak gibi duruyor. Özellikle ''çemberi koruyabilen'' bir uzun ve takımı saha içinde organize edebilecek bir ''oyun kurucu'' almak kaçınılmaz gibi durmakta. Bu konuda en büyük iş yönetime düşmekte. Takımın halen bir isim sponsorunun olmaması, bu vizyoner girişimin firmalara anlatılamaması, kulübün pazarlama departmanının büyük bir eksisi olarak karşımıza çıkmakta. Tabi günümüz ekonomisinin iç açıcı olmayan durumu bunda etkili olsa bile ,bu yapıya sponsor olmak isteyecek bir çok firma olabileceğini düşünüyoruz. Kaldı ki bu organizasyon oyuncu bütçesi olarak çok pahalı bir organizasyon değil, son 20 yılın ''en düşük oyuncu bütçesine'' sahip olan takımından bahsediyoruz.

Beşiktaş Basketbolunun bu güzel organizasyonunu daha iyi noktalara taşınması adına en az 2 yabancı takviyesi yapılmasının şart olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü bu gençlerin saha içinde moral ve motivasyon anlamında güçlü kalabilmeleri için, takımın pozitif sonuçlar almasına ihtiyaçları var. Yoksa hem bu gençlere hem de Beşiktaş Basketboluna yazık olacak.

Testi kırılmadan önce gerekli uyarıları yapmak bizlerin görevi diye düşünüyoruz yoksa her şey için çok geç olabilir.
Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu Gönder  Yeni Yorum Gönder 


Bu Konudaki Yorumlar
Testi Kırılmadan Önce! - BjkBasket - 28.10.2020 20:46

Hızlı Menü: