Bjk Basket Forum
Kadın basketbol takımımız transfer çalışmalarına başladı. - Baskı Önizleme

+- Bjk Basket Forum (https://www.bjkbasket.org/forum)
+-- Forum: Genel Kategori (/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Haberler (/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Konu Başlığı: Kadın basketbol takımımız transfer çalışmalarına başladı. (/showthread.php?tid=496)Kadın basketbol takımımız transfer çalışmalarına başladı. - BjkBasket - 14.05.2021 22:57

Geçtiğimiz yılların aksine daha iddialı bir kadro kurmak için çalışmalara başlayan Kadın basketbol takımımız, kadrosuna önemli isimleri katmaya başladı.

Geçtiğimiz yıl Galatasaray kadrosunda yer alan Cansu Köksal ve Hatay Büyükşehir Belediyespor ile sezonu tamamlayan Özge Yavaş ile anlaşma sağlanmış durumda.

Eski oyuncularımızdan Bahar Çağlar ile görüşmelerini sürdüren ekibimiz, henüz maddi koşullarda ortak noktayı bulabilmiş değil. Takımımız ayrıca ligimizde oynayan yabancı bir uzunu da listesine aldı.

Kısa forvet pozisyonunda oynayan Cansu Köksal, geçtiğimiz sezon ligde 31 maça çıkarak 3.8 sayı, 1.7 ribaunt ve 1.06 asist ortalamaları yakaladı.
Guard pozisyonunda oynayan ve Hatay belediyesi ile ligde 15 maça çıkan Özge Yavaş, 10.5 sayı, 3.2 ribaunt ve 7.4 asist ortalamaları sezonu tamamladı.

Yabancı oyuncular içinde çalışmalarını sürdüren ekibimiz, Amerikalı guard Meighan SİMMONS ve Letonyalı point guard Ilze JĀKOBSONE ile anlaşma sağladı.

Geçtiğimiz yılı Fransa’nın Charnay takımında geçiren Amerikalı guard Meighan SİMMONS, 14 maçta 16.7 sayı, 1.9 ribaunt, 1.7 asist ve 10.6 verimlilik puanı ile oynadı.

Letonyalı guard Ilze JĀKOBSONE, sezonu TTT Riga takımında tamamladı. Ligde 8 maça çıkan isim 11.5 sayı, 2.9 asist, 1.4 ribaunt ve 8.1 verimlilik puanı yakalamayı başardı.

Geçtiğimiz yıl kadromuzda yer alan Angela Salvadores ve Luca Ivankovic ile ise yollarımızı ayırmış durumdayız. Melisa Korkmaz ve İrem Naz Topuz ile sözleşme yenilenmesi için görüşmeler devam etmekte.